Klasiskais Balets
Klasiskais Balets
______
Modernais Balets
Modernais Balets
Hip Hop
Hip Hop
Mūsdienīga skatuves deja, kas radusies no amerikāņu un eiropiešu modernisma un postmodernisma laikmeta deju virzienu sinerģijas. Contemporary dance ir klasisko, tautas un mūsdienu dejas virzienu un tehniku sintēze. Šo stilu raksturo milzīgs dejas tēlu un kustību klāsts un ārkārtīga izteiksmība.
Contemporary iemāca labāk saklausīt sevi un savu ķermeni, paužot ar kustībām savas jūtas un emocijas.
Klasiskā deja ir horeogrāfijas mākslas pamatā, izteiksmīgs baleta līdzeklis, sistēma, kuras pamatā ir dažādas rūpīgi izstrādātas kustību grupas.
Tieši klasiskās dejas sistēmas ietvaros radās vispārpieņemtās un visās deju tehnikās izmantojamās roku, kāju, galvas un korpusa pozīcijas. Detalizēti pārdomātā kustību un vingrojumi pie stieņa, dejas zāles vidū, parterā ļauj secīgi attīstīt muskuļu elastību, mugurkaula lokanumu, izkopt stabila līdzsvara stāvokli (aplombu), dejotāja ķermeņa plastiskumu un dejas māku.
Klasiskās dejas nodarbības veido pareizu stāju, uzlabo koordināciju un iztaisno šķību mugurkaulu.
Hiphops ir dinamisks deju stils, kas apvieno sevī plašu citu deju stilu klāstu, tai skaitā break dance, locking, popping, Harlem shake un daudzus citus deju stilus, kuri bija radušies Amerikā 70. gados un ieguvuši popularitāti, pateicoties deju komandām un ielu deju sacensībām – tā saucamajiem “battle”.
Vislielāko popularitāti hiphops ir ieguvis bērnu un pusaudžu vidū, pateicoties hiphopa mūzikai, īpašajam ģērbšanās stilam un hiphopa subkultūrai. Šim deju virzienam pastāv simbolisks dalījums vecajā un jaunajā skolā – new school un old school. Pie jaunās skolas pieder locking, popping un crunk, un pie vecās skolas pieskaita break dance, uprock un top rock. Dinamiskais un ritmiskais hiphops paredz intensīvus treniņus deju komandās, attīsta izturību, trenē elpošanas un kardiosistēmu, labvēlīgi ietekmē ritma izjūtu, taču atstāj vietu arī improvizācijai un pašizpausmei dejā.
Break dancing – HipHop kultūras deja. Ielu deja ar dumpīgu raksturu. Iespaidīga un oriģināla. Tajā apvienoti akrobātikas, vingrošanas un cīņas mākslas elementi.
Breika deju nodarbības attīstās:
• koordinācija un veiklība
• elastība un plastiskums
• ritma izjūta
• fiziskais spēks
• neatlaidība
• disciplīna
• līdera īpašības un individualitāte.
Breik-dance sākas ar visvienkāršākajām un vieglākajām kustībām, kuras var izpildīt pilnīgi ikviens. Kustībām kļūstot grūtākām, mainās arī fiziskā sagatavotība.
Stiepšanās – ir vingrojumu sistēma, kas tika izstrādāta Zviedrijā 20. gadsimta vidū. Ilgu laiku stiepšanās bija galvenokārt profesionālo sportistu iesildīšanās elements, taču, pateicoties šo nodarbību nenoliedzamajam pozitīvajam efektam uz vispārējo ķermeņa funkcionalitāti, ar laiku tā pārvērtās par populāru treniņu sistēmu plašām auditorijām, kas nu ir pazīstama kā Stretching.
Šobrīd stiepšanās ir treniņu komplekss, kas ļauj jebkāda līmeņa fiziskās sagatavotības cilvēkam uzlabot savu muskuļu elastību. Ttreniņi notiek uz paklājiņiem un sākas ar ķermeņa iesildīšanu, lai izvairītos no stiepšanās traumām. Stiepšanās nodarbības sekmē muskuļu elastību un locītavu kustību amplitūdu, kas ļauj uzturēt skaistu stāju un vieglu gaitu un saglabāt ķermeņa elastību.